Оптовий магазин Магазин

Компанія "Чумак" відсвяткувала своє 15 - річчя!

28.07.2011

Компанія "Чумак", один з найбільших виробників продуктів харчування в Україні – з нагоди свого 15-річчя влаштувала "дружні посиденьки" для представників українських ЗМІ. Захід, що пройшов 26 травня 2011 року в етнічному ресторані "Чумацький шлях", відрізнявся українським колоритом та шведсько-українською гостинністю.

На прес-конференції, що відкривала захід, були присутні співзасновник "Чумака" Йохан Боден та генеральний директор компанії Павло Шевчук. Пан Боден представив увазі журналістів короткий звіт про результати діяльності компанії за 15 років. Він, зокрема, відповів на питання, що давно цікавить усіх: чому саме Україна, і чому саме Каховка? Адже бізнес можна було робити і у більш успішній та менш непередбачуваній в плані законодавства країні? Йохан Боден розповів, що в пошуках ідеального місця для с/г бізнесу він разом зі своїм партнером Карлом Стуреном об’їздив не тільки всю Україну, але й південь Росії. Як варіант розглядались також Греція та Македонія. Проте, свій вибір бізнесмени зупинили саме на Херсонській області.

Йохан Боден:  «На наш вибір вплинули чотири основних фактори: ідеальне співвідношення родючих грунтів та сприятливого клімату, багаторічні традиції вирощування овочів в цьому регіоні, розвинута інфраструктура та потужна зрошувальна система (одна за найпотужніших у світі), що залишалась з часів СРСР. Для нас з самого початку було важливо, щоб наша продукція асоціювалась не тільки з яскравою етикеткою чи упаковкою. Ми хотіли виробляти високоякісний продукт, а для цього мали відповідати за якість – кожного огірка та помідори. Ми твердо впевнені: працювати потрібно відповідально. У бізнесі не буває дрібниць. Якщо хочеш отримати хороший результат, подбай, щоб все було ідеально. Це і є фундамент якості».

Бізнесмен також розповів про те, як починався їх бізнес, про проблеми, з якими довелось стикнутися, та про результати, яких, незважаючи на труднощі, вдалося досягти. Він з гордістю повідомив, що "Чумак" першим в Україні використав для поливу рослин крапельну систему зрошування, і, попри прогнози скептиків, отримав прекрасні результати. Свідоцтво цьому – найвищі врожаї овочів в Україні. Компанія активно інвестувала в будівництво та модернізацію виробничих площ, завдяки чому наразі має можливість переробляти свіжі овочі вже в перші 1,5 – 2 години після збору. Враховуючи ріст об’ємів виробництва компанія нещодавно завершила будівництво найбільшого в Україні овочесховища (на 50 тис. тон овочів).

Генеральний директор "Чумака" Павло Шевчук повідомив, що компанія до 2013 року планує вдвічі збільшити об’єм виробництва, а безпосередньо 2011 рік розраховує завершити з прибутком у 650 млн. гривень.

Павло Шевчук: «До 2013 року доля ринку, що її займає "Чумак", за нашими прогнозами становитиме від 25% до 40%  - в залежності від категорії продукції. Швидше за все, основу бізнесу, як і раніше, складатимуть соуси, перш за все кетчуп та майонез, томатна паста, а також макаронні вироби. Ця категорія продукції, враховуючи сьогоднішню динаміку продажів та ємність ринку, найближчим часом займе одне з лідируючих місць у загальному об’ємі виробництва компанії. Ми дуже раді, що маємо можливість виробляти продукт європейської якості за конкурентними цінами».