Оптовий магазин Магазин

Dragon Capital і East Capital Bering Ukraine Fund купують 70% акцій компанії "Чумак", одного з провідних українських споживчих брендів.

17.03.2008

Київ, 17 березня 2008 р. - інвестиційна компанія Dragon Capital і East Capital Bering Ukraine Fund спільно набувають 70% акцій компанії "Чумак" - найбільшого виробника продуктів харчування на томатній основі в Центральній і Східній Європі та одного з провідних українських брендів - у одного з її засновників Професора Ганса Раузінга (Hans Rausing).

Д-р Туве Йохансон, який представляє інтереси Професора Ганса Раузінга, так прокоментував дану угоду: «Компанія Dragon Capital була обрана в якості радника і ключового інвестора в угоді з продажу нашої частки в компанії "Чумак". "Чумак" є однією з найбільш успішних серед наших прямих інвестицій в країнах колишнього Радянського Союзу, тому подальший успіх компанії і сильна підтримка її акціонерів дуже важливі для нас. Сім'я Раузинг залишилася дуже задоволена тим, що угода була досягнута з двома найбільш успішними і досвідченими інвесторами, такими як Dragon Capital і East Capital. Притаманне їм глибоке знання місцевого ринку і міжнародний підхід до ведення бізнесу дозволяють нам залишатися впевненими, що нові акціонери - спільно із засновниками компанії - гарантують компанії "Чумак»"подальше зміцнення лідируючих позицій в секторі виробництва продуктів харчування в Україні. "Чумак" і надалі продовжить грати важливу роль соціально відповідальної компанії в Херсонській області, і особливо в місті Каховка».

«"Чумак" - один з найсильніших брендів в сегменті FMCG в Україні. Компанія має унікальні виробничі можливості на півдні України, надійну ланцюжок поставок, а також глибоке знання і розуміння потреб споживачів. Ми бачимо чудові можливості щодо подальшого розвитку її бізнесу, особливо в сільськогосподарському напрямку. Ми будемо продовжувати агресивно розвивати компанію разом з її засновниками і East Capital. Для досягнення цих цілей ми плануємо залучати значні обсяги боргового і акціонерного капіталу на міжнародних фінансових ринках», - зазначив Брайан Бест, Керуючий директор інвестиційно-банківського департаменту Dragon Capital.

Карл Cтурен, один із засновників і Керуючий директор компанії "Чумак" заявив: «У першу чергу, наша компанія, мій партнер Йохан Боден і я хочемо подякувати Професору Раузінгу за 12 років успішної співпраці. Як співзасновники компанії "Чумак", що залишаються її акціонерами і менеджерами, Йохан і я раді вітати наших нових партнерів і сподіваємося на подальше зростання нашого бізнесу на динамічно ринках, що розвиваються України та сусідніх країн».

«"Чумак" - фантастично заповзятлива компанія, на яку ми звернули увагу ще в 1997 році. "Чумак" дуже давно і успішно скорисався відкритими можливостями на динамічному українському ринку, відомому як житниця всього колишнього Радянського Союзу. Ми бачимо багато нових можливостей в швидкозростаючих харчовому і аграрному секторах», - заявив Айварас Абромавічус (Aivaras Abromavicius), Партнер East Capital.

Контактна інформація:

"Чумак" - Олег Антоненко.

Dragon Capital - Ольга Кам'янець, +380 44 490 7120.

East Capital, Москва - Вадим Білий, Директор з маркетингу та PR, +7 495 790 9528.

East Capital, Стокгольм - Весна Лучче, Керівник з комунікацій, +46 70 601 9220.

Офіс сім'ї Rausing- Др. Туве Йохансон (питати Сюзанну Клофстен), +46 70 2499360.

ДОВІДКА

"Чумак" - один з найбільш відомих в Україні виробників продуктів харчування, що спеціалізується на переробці і продажу високоякісної продукції, вирощеної в Херсонській області - ключовому аграрному регіоні України, розташованому біля узбережжя Чорного моря. Компанія - один з найбільших виробників кетчупу, майонезу, соусів, консервованих овочів і пасти в Україні. Компанія "Чумак" була заснована в 1996 році двома шведськими бізнесменами Карлом Cтуреном і Йоханом Боденом й продає свою продукцію під однойменною торговельною маркою. На сьогоднішній день бренд "Чумак" є одним з найбільш популярних брендів в сегменті FMCG в Україні. Компанія володіє сучасними виробничими потужностями і логістичним центром в Каховці (Херсонська область), а також має офіси в Києві, Мінську та Москві. У компанії "Чумак" працює близько 1,000 людей.

www.chumak.com

Dragon Capital - найбільша інвестиційна компанія України, що надає повний спектр брокерських та інвестиційно-банківських послуг. Власником компанії, заснованої в 2000 р., є її менеджмент, міноритарним пакетом акцій володіє інвестиційний банк Goldman Sachs. Брокерський відділ Dragon Capital є найбільшим торговцем акціями на основному українському фондовому майданчику ПФТС з часткою ринку близько 30% в 2007 р. Інвестиційно-банківський підрозділ Dragon Capital з початку 2006 р. провело 22 IPO і приватних розміщень акцій українських компаній і банків на загальну суму $ 1,5 млрд. Під управлінням компанії знаходиться більше $ 1 млрд. 

www.dragon-capital.ua

East Capital - провідна незалежна група з управління активами, яка була створена в 1997 році і спеціалізується на фінансових ринках країн Східної Європи. Компанія має головний офіс в Стокгольмі, а також офіси в Парижі, Таллінні, Москві, Осло, Гонконгу, Мілані та Відні. Загальні активи під управлінням перевищують EUR 5,7 млрд. Інвестиційна стратегія ґрунтується на глибокому знанні ринків, фундаментальному аналізі і частих відвідинах інвестиційними менеджерами East Capital компаній в регіоні. Мета фонду East Capital Bering Ukraine Fund - досягти довгострокового зростання вартості капіталу, вкладеного в українські цінні папери, як котируються на біржі, так і що знаходяться поза лістингом. Інвестиції в фонд закриваються на 4 роки.

www.eastcapital.com